Gra roku 2007 na co głosujecie i dlaczego WN?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Gra roku 2007 na co głosujecie i dlaczego WN?

Post autor: hamanu »

Jak w temacie
Wg mnie WN nie da innym tytulom szans.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

dla mnie na czuja takie dyskusje sa troche niewlasciwe, ale trudno mi powiedziec wlasciwie czemu dokladnie. zaglosuje jak zaglosuje.
niktos
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Wawa

Post autor: niktos »

A ja jeszcze nie wiem. Zastanawia mnie tylko dlaczego w tym serwisie WN nie ma zdjęcia z polską okładką. Jest Rio Grande, jest 2-F Spiele, a naszego rodzimego brak. To chyba jakieś niedopatrzenie? To w końcu głosujemy na angielską wersję, czy na polską? :?
niktos
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Wawa

Post autor: niktos »

Wings of War krótko gościło na polskim rynku, bo już się nakład wyczerpał :( . Czy ktoś wie, czy Galakta będzie jeszcze dodrukowywać? Nie miałem przyjemności (lub nie~) zagrać, a z powodu braku rynku pierwotnego zostaje chyba tylko polować na używaną.
To samo z Runebound. Już się skończył nakład. To chyba szkoda, bo miałem ochotę...
W ogóle coś Galaktę "wymiotło" z dostępnych tytułów.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2007, 23:16 przez niktos, łącznie zmieniany 2 razy.
Morgon
Posty: 627
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 56 times

Post autor: Morgon »

A ja nie zagłosuję, ponieważ w żadną z tych gier, na które można głosować nie grałem. Dyskusja na ten temat jest bez sensu, bo można coś zasugerować, chociaż i tak każdy wie co lubi najbardziej lub którą z tych gier posiada lub w nią grał ( a wątpię by wiele osób grało w każdą z tych gier), dlatego głosowanie pewnie trudne nie będzie.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2460
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 567 times
Been thanked: 277 times

Post autor: Markus »

niktos pisze: To samo z Runebound. Już się skończył nakład. To chyba szkoda, bo miałem ochotę...
jeżeli ochota ci nie przeszła to sprowadź sobie wyżej wymieniony tytuł z gdańskiego Empiku , leży tam sobie parę sztuk
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

1. Neuroshima Hex
2. Wysokie Napięcie
3. Wilki i Owce
4. Wings of War
5. That's life
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Hmm, szczerze mówiąc to tak średnio podoba mi się pomysł z nominacjami. Dlaczego musimy wybierać tylko z pięciu gier? Jak komuś podoba się na przykład Warcraft czy Runebound to chyba powien mieć możliwość zagłosowania? Nieważne. Co do rozmów na co głosujemy, to również myślę, że są trochę nie na miejscu, bo jak by nie było sugerują niezdecydowanym na co należy głosować.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Mnie także trochę przeszkadza ograniczenie nominacjami, na polskim rynku znowu nie pojawia się setki gier żeby od razu jakieś etapy (może były by lepsze kategorie :), no ale nie ja to wymyśliłem.
kosa
Posty: 39
Rejestracja: 21 gru 2006, 17:05
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: kosa »

Nie kumam, wprowadzono jakieś nominacje? Nie będzie pełnej listy gier jak w 1 i 2 edycji?
Wings of War krótko gościło na polskim rynku, bo już się nakład wyczerpał Sad . Czy ktoś wie, czy Galakta będzie jeszcze dodrukowywać? Nie miałem przyjemności (lub nie~) zagrać, a z powodu braku rynku pierwotnego zostaje chyba tylko polować na używaną.
To samo z Runebound. Już się skończył nakład. To chyba szkoda, bo miałem ochotę...
W ogóle coś Galaktę "wymiotło" z dostępnych tytułów.
Gry Galakty poleciały do Empików w dużych ilościach. Więc pewnie dlatego nakłady w wydawnictwie się pokończyły.

EDIT: Ok znalazłem. Nie podoba mi się pomysł z nominacjami.Przede wszystkim nasuwa się pytanie : po co to wprowadzono? Jeżeli w poprzednich edycjach to działało bez zarzutów, to po co zmieniać na siłę. NP czemu nie znalazła się wśród nominowanych Machina, która jest bardzo popularne.
Eh, lipa.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Geko pisze:Hmm, szczerze mówiąc to tak średnio podoba mi się pomysł z nominacjami. Dlaczego musimy wybierać tylko z pięciu gier? Jak komuś podoba się na przykład Warcraft czy Runebound to chyba powien mieć możliwość zagłosowania? Nieważne. Co do rozmów na co głosujemy, to również myślę, że są trochę nie na miejscu, bo jak by nie było sugerują niezdecydowanym na co należy głosować.
Zgadzam sie zarowno w kwestii nominacji jak i podawania swoich typow.
Rownie dobrze grupa "ekspertow" moglaby od razu dac swoj typ i by nie bylo niepotrzebnego szumu. A argumentacja, ze "chinczyka" tez by trzeba nagradzac jest glupia i ponizej pasa IMO.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

jak patrze na liste nominacji tez przestaje mi sie pomysl podobac :-D
widze tylko 2 gry tam...
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

bazik pisze:jak patrze na liste nominacji tez przestaje mi sie pomysl podobac :-D
widze tylko 2 gry tam...
z drugiej strony jak spojrzałem co było do wyboru to przestaje się czepiać... jakos miałem w głowie że było sporo dobrych tytułów, ale jak konkretnie szukam jakich to nie widzę...
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Geko pisze:Hmm, szczerze mówiąc to tak średnio podoba mi się pomysł z nominacjami. Dlaczego musimy wybierać tylko z pięciu gier? Jak komuś podoba się na przykład Warcraft czy Runebound to chyba powien mieć możliwość zagłosowania? Nieważne. Co do rozmów na co głosujemy, to również myślę, że są trochę nie na miejscu, bo jak by nie było sugerują niezdecydowanym na co należy głosować.
Zastrzeżenia prosimy zgłaszać w wątku poświęconym Grze Roku, gdzie już dość dawno temu można było przeczytać o proponowanych (i wprowadzonych) zmianach.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

stalker pisze: Zastrzeżenia prosimy zgłaszać w wątku poświęconym Grze Roku, gdzie już dość dawno temu można było przeczytać o proponowanych (i wprowadzonych) zmianach.
Coś tam przeglądałem ale nie za bardzo chciało mi się zagłębiać w rozbudowane dyskusje. Wiedziałem, że eksperci będą nominować gry, ale że będzie to tylko 5 gier i tylko na nie będzie można głosować - tego nie doczytałem. Stąd moje zdziwienie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

stalker pisze: Zastrzeżenia prosimy zgłaszać w wątku poświęconym Grze Roku, gdzie już dość dawno temu można było przeczytać o proponowanych (i wprowadzonych) zmianach.
próbuje tam zgłosić zastrzeżenia do faktu że nie powiedzieliście jak głosować, ale jakoś nie skutkuje to szczególnie czymkolwiek...
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Zalozylem ten watek, bo sposob wyboru gry roku 2007 troche mnie wk...zdenerwowal mnie.
Uwazam, ze to prestizowa nagroda i gra ze znaczkiem gry roku ma szanse na znaczny wzrost sprzedazy, tymczasem sposrod pieciu gier, ktore sa nominowane gralem w jedna, o 3 czytalem a jedna to dla mnie kompletna niewiadoma. Wydaje mi sie, ze przy takiej liczbie gier, ktore wychodza w Polsce nie ma sensu na razie nominowanie konkretnych tytulow. Poza tym widac roznice klas miedzy wybranymi grami, bo jak porownac wings of war z Wysokim Napieciem? Wystarczy spojrzec chocby na ranking BGG.
Brakuje kilku dobrych tytulow, chocby Warcrafta Machiny, Runebounda.
Rozumiem, ze nagroda ma sie stac (w przyszlosci) prestizowym tytulem przyznawanym przez grono ekspertow, ale szkoda, ze zwykli smiertelnicy beda pozbawieni glosowania na swoje ulubione tytuly.
Wyglada na to ze pozostaje jedynie pogodzic sie z tym faktem i cieszyc sie, ze taka nagroda w ogole istnieje.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

niktos pisze:A ja jeszcze nie wiem. Zastanawia mnie tylko dlaczego w tym serwisie WN nie ma zdjęcia z polską okładką. Jest Rio Grande, jest 2-F Spiele, a naszego rodzimego brak. To chyba jakieś niedopatrzenie? To w końcu głosujemy na angielską wersję, czy na polską? :?
To niedopatrzenie zostalo naprawione :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

hamanu napisał:
Brakuje kilku dobrych tytulow, chocby Warcrafta Machiny, Runebounda.
Machina nie mogła kandydować, ponieważ z góry zostały wykluczone wznowienia i dodatki.
A dlaczego brakuje Warcrafta i Runebounda wyjaśnił Pancho
trzewik

Post autor: trzewik »

Traktowanie Machiny II jako wznowienia to mocne przegiecie, gra ma taką samą tematykę lecz INNE reguły, więc uważam to za błąd komisji.

Nie mniej, nie uważam, by Machina była aż tak dobra, by zasługiwała na nominacje, wiec nie ma co kruszyć kopii. Machiny nie powinno być w piątce ze względu, że nie jest grą rewolucyjną, wybitną. To fakt. Ale jeśli kryterium było, że jest to wznowienie, to jest to błąd.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

To może błędem było nazwanie jej "Machina 2"?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

trzewik pisze:Traktowanie Machiny II jako wznowienia to mocne przegiecie, gra ma taką samą tematykę lecz INNE reguły, więc uważam to za błąd komisji.
Machina 2 byla traktowana jak osobna gra - nie jako wznowienie ani dodatek. Zasady niby sa inne, ale takie same... Sam nie wiem, jak sie to powinno potraktowac :).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
kosa
Posty: 39
Rejestracja: 21 gru 2006, 17:05
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: kosa »

MS: Rambo 2 nazywa sie Rambo 2 a jest innym filmem niż Rambo 1 i śmiało może konkurować do Oscara. To apropos cyferek w nazwach.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Machina 2 to zupełnie inna gra niż jej pierwsza częsc. To nie wznowienie, to radykalne zmiana zasad, machiny są inne, podzespoły są inne, zasilanie jest inne, ilość mijesc w magazynie jest inna, hurtowania jest inna. W zasadzie tylko kolory pozostały takie same :)

A co do mojego głosowania, z wymienionych gier nie zagrałem jedynie w Wilki i Owce, wiec pomijam ja w głosowaniu. Co wiecej uważam, że That's Life, to gra która w pełni zasłużyla sobie na nominację, mialem okazje zagrac w nia na pierwszym Pionku. A jako, że każdą z gier uważam za fajną i lepszą od WN (są lepsze, bo przyjemniej mi się w nie gra), zatem gry na które oddałem głos przestały byc tajemnicą. A co do kolejności, to niechto będzie moją tajemnicą :>
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Neurocide napisał:
Machina 2 to zupełnie inna gra niż jej pierwsza częsc.
Obawiam się, że nie tylko mnie mogła zmylić nazwa. Bo np. w grach komputerowych numer przy nazwie świadczy o tym, że jest to nowsza, bardziej rozbudowana wersja gry o tej samej nazwie
ODPOWIEDZ