Talisman II

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
evilmg
Posty: 33
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Talisman II

Post autor: evilmg »

najsampierw ostudze gorace glowy wszystkich ktorzy goraczkowo klikneli ten temat w poszukiwaniu informacji: nie wiem CZY bedzie na 100%. slyszalem jedynie ze jest taka szansa. wszystko ma ponoc zalezec od popularnosci 4 edycji.

a moze Wy wiecie cos wiecej na ten temat?

czy w przypadku udoskonalenia Talismanu zakupilibyscie jej II czesc, zakladajac iz zwiekszona zostanie liczba Kart Przygod, zmieniona zostanie plansza (wyrzucone miejsca niepopularne, dodane Podziemia), dodanie Misji, zwiekszenie stopnia trudnosci w Krainie Wewnetrznej poprzez m.in. wprowadzenie osobnych Kart Przygod dla tego rejonu itp.?
Ostatnio zmieniony 07 gru 2007, 16:44 przez evilmg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Co to znaczy, ze slyszales? Skad? Bo wyglada mi to na bzdure :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
evilmg
Posty: 33
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: evilmg »

info udzielil mi kolega pracujacy w sklepie z grami
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Tasliman II

Post autor: jax »

evilmg pisze:czy w przypadku udoskonalenia Talismanu zakupilibyscie jej II czesc
NIE.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

No wiec to na pewno bzdura :-). Nie wierze, ze jeszcze nie zaczeli wydawac dodatkow do 4ed a juz ktokolwiek zostanawia sie nad nastepna edycja. Nie widze tez powodu dla ktorego gra mialaby sie nazywac Talisman II a nie 5ed. Ogolnie - bezsensowny watek :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
SAMSON
Posty: 94
Rejestracja: 02 paź 2007, 12:46
Lokalizacja: W-wa

Post autor: SAMSON »

czy w przypadku udoskonalenia Talismanu zakupilibyscie jej II czesc, zakladajac iz zwiekszona zostanie liczba Kart Przygod, zmieniona zostanie plansza (wyrzucone miejsca niepopularne, dodane Podziemia), dodanie Misji, zwiekszenie stopnia trudnosci w Krainie Wewnetrznej poprzez m.in. wprowadzenie osobnych Kart Przygod dla tego rejonu itp.?
Nie będe orginalny. NIE. NIE. NIE.

Zresztą po co mi to było? mam Runebounda. Tam już tego typu ulepszenia wprowadzili dawno temu.
Nataniel pisze: Co to znaczy, ze slyszales? Skad? Bo wyglada mi to na bzdure
Mi też.
Zdecydowanie bardziej to wygląda na marzenia fanów MiM.
Awatar użytkownika
evilmg
Posty: 33
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: evilmg »

pozyjemy, zobaczymy ;)

nie wiem dlaczego uwazasz watek za bezsenswony. zawsze mozna tu wrzucac wszelkie info jakie sie pojawi w sieci. no dobra poprawka SPRAWDZONE info.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Poza tym czym różniłby się Talisman II od np. trzeciej edycji, w której właśnie zostały zmienione wszystkie plansze, karty przygód itp.?

Żeby zrobić z Talismana naprawdę porządną grę trzeba by najpierw unowocześnić mechanikę - niekoniecznie skomplikować, ale sprawić, by nie był to już Chińczyk z losowymi kartami. To nie problem krain lub kart przygód.

Jeszcze nigdy nie słyszałem, by ktoś powiedział, że MiM to zła gra, bo wkurzają go te pustynie albo nie podoba mu się jakaś karta przygód ze smokiem... Są inne powody...

Aha - może Twój znajomy pomylił Talisman II z czwartą edycją, która powinna kiedyś wyjść po polsku...

P.S. Pamiętaj, że do czwartej edycji musi wyjść jeszcze masa dodatków, bo w podstawce jest mało kart i postaci... Trzeba w końcu jakoś wydoić ludzi z pieniędzy za pomysł sprzed ponad 20 lat. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
ARKHAM12
Posty: 156
Rejestracja: 29 cze 2007, 16:10

Post autor: ARKHAM12 »

Ja bym kupil Na Pewno , ale cos malo wiarygodna wydaje mi sie ta informacja zwlaszcza ze pisalem do BL publishing i mi powiedzieli ze na razie nie maja w planach dodatkow (co wielce mnie smuci)
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

He, he - podziwiam nieustający zapał niektórych ludzi - mówię o tym "ja bym kupił Na Pewno"...

Ja mam wszystkie dodatki do MiM-a i sumiennie kupuję wszystkie dodatki do Runebounda oraz Dungeoneera - w Essen kupiłem też Talisman 4th Edition...

Do czego to doprowadziło? Ano do moich krytycznych wypowiedzi na forum, które możecie teraz czytać... ;-)

Tak więc pamiętajcie wydawcy i projektanci gier:

Nie wysysajcie zbyt długo pieniędzy z jednego pomysłu, bo możecie zrazić do siebie nawet swoich największych fanów...

Już nawet nie będę zaczynał biadolić o tym, jak chciwi producenci doprowadzili do niemal całkowitego upadku Star Treka, między innymi poprzez równoczesne puszczanie TRZECH różnych seriali pod koniec lat '90 (ostatnie sezony Deep Space Nine, Star Trel: Voyager oraz równolegle do tego filmy osadzone w Star Trek: The Next Generation).
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
ODPOWIEDZ