Pionek IX - 29-30.11.2008

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Don Simon »

Data znana, jeszcze sporo czasu, ale juz warto planowac ostatni weekend listopada...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: aswiech »

Don Simon pisze:Data znana, jeszcze sporo czasu, ale juz warto planowac ostatni weekend listopada...
Mam imieniny:) Rozumiem, ze wygrana w konkursie wiedzy planszowkowej - pewna:) Jak i kazdym innym oczywiscie;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Van »

Szkoda, że nie tydzień później. Wtedy wszystkie grzeczne dzieci by dostały prezenty :roll:
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

aswiech pisze:Mam imieniny:) Rozumiem, ze wygrana w konkursie wiedzy planszowkowej - pewna:) Jak i kazdym innym oczywiscie;)
Pytanie co stanie się gdy do jednej gry zasiądą z Tobą Amen, Andy i Soulless. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: aswiech »

mst pisze:
aswiech pisze:Mam imieniny:) Rozumiem, ze wygrana w konkursie wiedzy planszowkowej - pewna:) Jak i kazdym innym oczywiscie;)
Pytanie co stanie się gdy do jednej gry zasiądą z Tobą Amen, Andy i Soulless. :wink:
Proste:)
Ustalamy, kto co wygrywa i looz:) Konkursow starczy. Tym samym - lista zamknieta, wszyscy wszystko wiedza i mozemy od razu podzielic nagrody;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

Przy okazji taka propozycja pytania na Konkurs Wiedzy o Planszówkach: Kto z użytkowników Forum obchodzi podczas trwającego właśnie Pionka imieniny? :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: khaox »

mst pisze:Przy okazji taka propozycja pytania na Konkurs Wiedzy o Planszówkach: Kto z użytkowników Forum obchodzi podczas trwającego właśnie Pionka imieniny? :)
z praktyki w firmie wiem, ze ok 90% zapomina, ze w dniu kiedy ida na impreze Andrzejkowa są dziwnym trafem imieniny Andrzeja ;]

btw... aswiech... mowisz, ze trzeba bedzie jakas pozytywna integracje z tej okazji zorganizowac?
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: aswiech »

khaox pisze:
btw... aswiech... mowisz, ze trzeba bedzie jakas pozytywna integracje z tej okazji zorganizowac?
No ja mysle, ze trzeba bedzie;) Co prawda jeszcze nie wiem, w jakim sie skladzie pojawie, tym niemniej - propozycji spozycia zwykle nie odmawiam:)

I zaraz nas Don Simon pojedzie za zasmiecanie watku;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

Chyba Don Simon pogodził się już z tym, że w tym wątku będzie panować chaotyczno-radosna pionkowa atmosfera bo od razu otworzył go dla użytkowników (przed poprzednim Pionkiem wątek czekał zamknięty na odpowiedni, bliski dacie Pionka moment). :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Klos »

A ja ku zapewne radosci Don Simona powroce do glonwego tematu zapowiadajac negocjacje handlowo-biznesowe z malzonka w celu pojawienia sie na Pionku :D
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Don Simon »

Nie wiem skad w narodzie poczucie, ze jedyne co mi w glowie to zamykanie watkow i wycinanie OT.

Ale skoro jest zapotrzebowanie ;-) to oswiadczam, iz od tej pory bede cial albo zamkne watek, jesli bedziecie folgowali swoim offtopicznym namietnosciom.

Gdyby nie Klos to juz bym to zamkna ;-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: MichalStajszczak »

Klos napisał:
negocjacje handlowo-biznesowe z malzonka w celu pojawienia sie na Pionku
Off Topic do Pionka ale w nawiązaniu do wypowiedzi Klosa ośmielę się wrzucić taki oto dowcip:
W niedzielny poranek trzej panowie spotykaja się na partię golfa. Jeden z nich mówi:
- Musiałem cały tydzień zmywać po obiedzie, żeby żona pozwoliła mi na dzisiejszą grę.
Na to drugi:
- A ja musiałem pomalować wczoraj wszystkie ściany w kuchni
A trzeci z uśmiechem:
- A ja nastawiłem budzik na 5 i pytam żonę: "Masz ochotę na seks czy mam iść grać w golfa". A ona na to: "Odwal się. Kije stoją za szafą"
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: draco »

Na następny pionek nie jadę, bo: w sklepie będzie dużo pracy i moja żona ma urodziny. Z taką siłą nie wygram.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

I nawet kolejna "geograficzna" gra np.Titicaca Cię nie skusi?

P.S.: może żonie udałoby się wyprawić urodziny na Pionku? :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: folko »

MichalStajszczak pisze: Off Topic do Pionka ale w nawiązaniu do wypowiedzi Klosa ośmielę się wrzucić taki oto dowcip:
W niedzielny poranek trzej panowie spotykaja się na partię golfa. Jeden z nich mówi:
- Musiałem cały tydzień zmywać po obiedzie, żeby żona pozwoliła mi na dzisiejszą grę.
Na to drugi:
- A ja musiałem pomalować wczoraj wszystkie ściany w kuchni
A trzeci z uśmiechem:
- A ja nastawiłem budzik na 5 i pytam żonę: "Masz ochotę na seks czy mam iść grać w golfa". A ona na to: "Odwal się. Kije stoją za szafą"
:D
Michał, próbowałeś ;-)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: ragozd »

Gra zawsze o wartosci dodanej :)
Tylko co ci z Gliwic zrobia o tej 6 rano pod budynkiem? Z warszawy przynajmniej mozna akurat dojechac o ludzkiej porze :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: MichalStajszczak »

Mój post nawiązywał do wypowiedzi Klosa, który ma lokalizację: Warszawa
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

ragozd pisze:Tylko co ci z Gliwic zrobia o tej 6 rano pod budynkiem?
Rozgrywka w Cash&Guns Live jest podobno dobra na takie okazje. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Geko »

mst pisze:
ragozd pisze:Tylko co ci z Gliwic zrobia o tej 6 rano pod budynkiem?
Rozgrywka w Cash&Guns Live jest podobno dobra na takie okazje. :wink:
Tak, tylko co potem mówić na komisariacie? :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Korzeń »

Najwyższy czas ogłosić informacje bardziej konkretne. Na IX edycji Pionka pojawi się sporo zmian organizacyjnych. Dwie istotne ogłoszę już teraz. Pomarańczowym patronatem obejmujemy HOTEL ŁABĘDY. Kilku konwentowiczów wypowiadało się pozytywnie o tym miejscu więc zaryzykowaliśmy. Jak wyglądają pokoje można obejrzeć na stronie www.hotel-labedy.pl , znajdziecie tam również cennik z bardzo przystępnymi cenami. Jedynym, dość sporym mankamentem nowego hotelu jest jego położenie w dzielnicy oddalonej od centrum. Ale i tu znaleźliśmy rozwiązanie - hotel posiada własny 8-osobowy bus, który już wstępnie rezerwujemy. W sobotę taki bus zawiezie późnym wieczorem konwentowiczów do hotelu. Zrezygnowaliśmy z wynajęcia sali konferencyjnej do nocnego grania, ponieważ wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami. W zamian mamy dla Was kolejną fantastyczną niespodziankę - na sobotni wieczór mamy zarezerwowaną całą knajpę. Gospoda Casa Austria znajduje się na ul. Barlickiego, czyli dokładnie tam, gdzie budynek MDK, w którym odbywa się konwent. Duża sala, piwo, chleb ze smalcem, ciepłe posiłki i drewniane stoły powinny zapewnić stuprocentową integrację. Liczymy, że rozgrywki w gospodzie wynagrodzą Wam brak sali konferencyjnej. Na koniec podaję istotne informacje dotyczące rezerwacji pokoi hotelowych:
1. Jeżeli chcecie szukać współlokatorów róbcie to przez forum. Prosimy nie obarczać obsługi hotelowej obowiązkiem dokoptowania towarzysza do pokoju - unikniemy zbędnych komplikacji.
2. Kiedy dobierzecie skład do pokoju, jeden z Was wykonuje rezerwację, najlepiej mailowo na stronie hotelu. Prosimy wypełnić formularz wpisując stosowne dane, a w rubryce uwagi: konwent Pionek, współlokatorzy - tu podać imiona i nazwiska osób, które będą nocować w tym samym pokoju i zaznaczyć, jeśli chcecie śniadanie w niedzielę.
3. Hotel udziela wszelkich informacji, wystarczy napisać maila na adres wskazany na stronie.
4. Hotel odsyła zwrotnego maila z potwierdzeniem rezerwacji.
5. Hotel nie pobiera przedpłat.
6. Rezerwacje proszę składać najpóźniej do 10 listopada 2008 r. Czyli macie prawie miesiąc.
Tyle na razie. Wielka pionkowa machina ruszyła!
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: zara2stra »

Myślę, że mogę się już na 99% zadeklarować - będę :)

I kolejna kwestia - w jednym z wątków na forum padła propozycja zagrania na najbliższym Pionku w Magic Realm; Jako, że najdalej jutro będę miał gotowe wszystkie elementy (zostaje odrobina kosmetyki, pomoce graczy i pudełko), chciałbym zapytać: Czy są jeszcze jacyś chętni na taką grę? Nie obiecuję, że będę w stanie wytłumaczyć całą grę - sam jeszcze raczkuję z zasadami, a i tak pewnie wycięłoby to cały dzień z Pionkowego życiorysu. Także chętni musieliby we własnym zakresie poznać przynajmniej podstawy zasad dotyczących "Dnia" (wykonywania akcji) i "Wieczora" (walki).

Jeśli znajdą się chętni to można się przenieść do osobnego wątku i umówić się konkretniej oraz pomóc sobie nawzajem w poznaniu zasad i wyjaśnianiu wątpliwości.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: yosz »

No i trzeba pomóc Don Simonowi podjąć decyzję jaką grę nam teraz tłumaczyć ;) Ja jestem za Age of Steam ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Don Simon »

Trzymajmy sie gier, ktore ocenilem na "8" lub wiecej :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: samur »

yosz pisze:No i trzeba pomóc Don Simonowi podjąć decyzję jaką grę nam teraz tłumaczyć ;) Ja jestem za Age of Steam ;)
Hehe nom :D Ja rowniez jestem za AoS. Mam takie pytanie odnosnie tego hotelu, a konkretniej tego busa. On bedzie mial tylko jeden kurs, czyli przewiezie defacto tylko 8 osob? Czy tez bedzie mial kilka kursow? Jak to bedzie rozwiazane?
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: yosz »

Don Simon pisze:Trzymajmy sie gier, ktore ocenilem na "8" lub wiecej :-).
Ok... zgadzam się na War of the Ring... albo Railroad Tycoon ... starczy Ci miejsca w tej salce na 5 jednoczesnych gier? :D :P

No dobra... tym razem może Ci darujemy ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ