Co robicie z pudełkami po grach?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: litk »

Mam już tego wielki karton i zaczyna mi to przeszkadzać. Warto trzymać oryginalne pudełka po grach i ich dodatkach?
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: Niewodnik »

Ja oddaję GroTwórcy (Radek Ignatów). Przydają mu się do robienia nowych prototypów :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8774
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: Curiosity »

Na razie pudełka od dodatków składuję w osobnym kartonie, ale nie mam tego dużo. Jakoś tak głupio mi wywalić (jeszcze).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: trixon »

Pudełka po grach, które wiem, że na bank zostają w mojej kolekcji wykorzystuję jako opakowanie np. dla innych gier podczas wysyłki paczkomatem.

Z kolei pudełka po grach, które nie mają pewnego miejsca na moim regale trzymam w osobnym kartonie. Jednak robi się tego powoli za dużo. Być może będzie to impuls do czyszczenia półek.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: Tachion »

Jeśli gra zostaje i nie zamierzam się jej pozbywać to pudła wywalam. Nie znoszę pudełek od dodatków, które wyłącznie zajmują miejsce. Robię wszystko żeby upchnąć co można do podstawki.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: E2MD »

W pudełkach po dodatkach do Lords of Hellas mam przyprawy, Po dodatkowych taliach z DixIta pudełka służyły jako siatko do ping-ponga (na kwarantannę jak znalazł). W Scoundrels od LoW - mam długopisy i ołówki. Żadne pudełko się nie zmarnuje.

Ciekawa historia była z pudełkiem po Pandemicu Sezon 2 - wysłałem figurki do malowania. Paczka wróciła ale zapomniałem że to było w tym pudełku. Wyciągnąłem z paczki i przez chwilę zastanawiałem się po co zamówiłem grę w którą już grałem ....
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: donmakaron »

A w czym w takim razie trzymacie gry, które nie są w swoich pudełkach? W jakichś fancy skrzynkach czy coś? Tyle macie customowych rozwiązań, że aż tak dużo pustych pudełek się uzbierało?

Pudełka po dodatkach czasem przechowuję, czasem wyrzucam, ale najbardziej lubię jak wchodzą do pudła od podstawki i ułatwiają organizację wnętrza.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: litk »

Tyle macie customowych rozwiązań, że aż tak dużo pustych pudełek się uzbierało?
Jeśli są to jakieś talizmany czy arkhamy, czy eldritche, albo osadnicy to połowa pudełek jest zbędna aby móc przechowywać całość.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: garg »

Panie Kochany! Czego ja już nie robiłem z pudełkami :lol: .

Mam ogromną kolekcję i samych pustych pudełek po grach i dodatkach mam na pełne cztery kartony z Ikei, wypakowane po brzegi. Ale mam też powód do ich trzymania - dla prawie każdego znajduję jakieś zastosowanie:
  • Dixit i 7 Cudów - ustawiam w nich płyty CD, żeby łatwiej było wysuwać z zamykanej szafki.
  • Dodatki do Pokoleń - lekarstwa w apteczce, żeby łatwiej było wyjmować te z tyłu.
  • Małe pudełka typu dodatek do CV - wkładki do szuflad w biurkach dzieci.
  • Duże pudełka typu Pandemic Legacy - kable USB i audio.
  • Małe pudełka do LCG - drobiazgi typu śrubki itp.
  • Niskie pudełka typu Twilight Struggle (mam stare wydanie) - szufladki na słodycze na niskiej półce w spiżarni.
...
Lista może się jeszcze długo ciągnąć :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: Andy »

W pudełkach od gier trzymam gry. Ale ja to w ogóle dziwny jestem. :mrgreen:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: garg »

Andy pisze: 18 lis 2020, 14:47 W pudełkach od gier trzymam gry. Ale ja to w ogóle dziwny jestem. :mrgreen:
Weź Ty nie pisz takich rzeczy na tym forum, bo nikt Ci potem ręki nie poda :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: Andy »

Na starość postanowiłem zrobić taki mój prywatny coming out. :wink:

A co mi tam, skoro się odważyłem, to dodam, że nie dość że trzymam gry w pudełkach, to jeszcze wcale ich nie sprzedaję! :oops:
Ostatnio zmieniony 18 lis 2020, 15:03 przez Andy, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: Golfang »

Ja chętnie przyjmę pudełko po dodatku Wiedza i Wojna do Cywilizacji ... jak ktoś ma i nie jest zbędne to ja przygarnę...

no ale w temacie - to ja nic nie wyrzucam. Wszystko ląduje na strychu. Nawet jak wyciągnąłem wypraskę z Gloomhaven i do pudła wrzuciłem drewniany insert - to tego plastiku nie wyrzuciłem. Nie wiem może to jest dziwne ale nie potrafię się z tym badziewiem rozstać.
garg pisze: 18 lis 2020, 14:02
  • Niskie pudełka typu Twilight Struggle (mam stare wydanie) - szufladki na słodycze na niskiej półce w spiżarni.
...
HAHA też tak mam - W pudle po dodatku do V-Commandos trzymam słodycze. Moje córki bardzo szybko wyżerają słodycze z szafki na to przeznaczonej - więc ja sobie chomikuję tam niektóre słodkości .... aż tak bardzo że ostatnio zjadałem czekoladę, która mi się przeterminowała :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: tomb »

garg pisze: 18 lis 2020, 14:02
  • Dixit i 7 Cudów - ustawiam w nich płyty CD, żeby łatwiej było wysuwać z zamykanej szafki.
Hm, ciekawe. W sumie miałbym dodatkowy pretekst, prócz rysunków na kartach, żeby kupić Dixit.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: woytas »

Ja, jeśli zawartość kilku pudełek ląduje w jednym, wspólnym (jak w Aeons End), z pustych pudełek odcinam boki i sklejam spód pudełka z jego wierzchem i wkładam do pudełka z grą.
Spoiler:
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: litk »

z pustych pudełek odcinam boki i sklejam spód pudełka z jego wierzchem i wkładam do pudełka z grą.
Masakra, tak niszczyć takie piękna pudełka. :)
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: kmd2000 »

Ja trzymam swoje pod łóżkiem - razem z moją kolekcją starych kartonów po mleku.
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: ponika »

Jak to co? Grę przekładam w coś mniejszego, a samo pudełko tnę, kleję, oklejam nowa grafiką i... przekładam do niej grę z większego pudełka, które z kolei tnę, oklejam i tak dalej.
Właściwie wszystko co się da upycham do wspólnych (np podstawki Aeons end, Tajniacy) lub mniejszych pudełek. Dodatki to już obowiązkowo, właściwie żaden nie jest w swoim pierwotnym pudle (no, chyba że dodatków jest kilka). Za to w pudełkach od dodatków jest kilka innych gier.
Pełen recykling kartonu. Niedługo otworzę punkt personalizowania pudełek, jak tak dalej pójdzie

Z dumą mogę stwierdzić, że na moim regale właściwie nie trzymam powietrza w pudełkach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8774
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: Curiosity »

ponika pisze: 18 lis 2020, 18:31 Jak to co? Grę przekładam w coś mniejszego, a samo pudełko tnę, kleję, oklejam nowa grafiką i... przekładam do niej grę z większego pudełka, które z kolei tnę, oklejam i tak dalej.
Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: feniks_ciapek »

ponika pisze: 18 lis 2020, 18:31 Z dumą mogę stwierdzić, że na moim regale właściwie nie trzymam powietrza w pudełkach.
No nie wiem, te Lampiony to pewnie można by jeszcze odchudzić :D

Pudełka leżą sobie na szafach albo na strychu. Czasami służą do przechowywania starych lub wymienionych elementów z gier. A czasami po prostu ładnie wyglądają :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2039 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: Ardel12 »

Nie jestem w stanie pokonać bariery i wyrzucić takich ładnych pudełek :D Gry z wieloma dodatkami albo upycham w podstawkę albo zakupuję skrzynię(AH). Jedyne pudełka od dodatków, które używam to te od Legendary Marvel, gdyż te z dużych dodatków idealnie mieszczą kolejne zestawy kart. Reszta pudełek wala się pod łóżkiem i czeka.

Nie wyrzucam pudełek, ponieważ nie raz długo pułkowany tytuł w końcu wybywał z kolekcji, a niektórzy kupcy preferują dostać tytuł z pudełkami.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: roadrunner »

Nie lubie nosic powietrza. Czesc (mniejszych) pudelek po dodatkach sluzy mi do trzymania zgrabnie sie w nich mieszczacych gier pakowanych fabrycznie w (duze) pudla wypakowane zajmujaca duzo przestrzeni pustka.

Dodatki laduja, jak sie da, w pudelku podstawki. Zwolnione duze pudlo sluzy zas jako przechowalnia nadmiarowych koszulek, metalowych monet, innych komponentow.

Poza tym wyrzucilem 3 lub 4 wypraski. Ekstrawaganckie? Byc moze. Ja uwazam, ze troche szalenstwa w zyciu nie zaszkodzi.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: trance-atlantic »

Ja to się ostatnio złapałem na tym, że jak chciałem zaoszczędzić na przestrzeni, to powrzucałem - fakt, trochę chaotycznie - prawie wszystkie dodatki do podstawki 7CŚ,. Któregoś dnia padło hasło, że zagramy coś na szybko. No to dawaj 7CŚ. Otworzyłem pudło, znajomi zobaczyli, że więcej czasu zajmie doszukanie się właściwych elementów niż sama rozgrywka, i odpuściliśmy.

Ale bywały momenty, gdy nawet takie śmieszne tekturowe przegródki, dzielące wkładkę na pół (albo na 4 jeśli już była przedzielona), dzielnie trzymałem w pudełku z grą, mimo ich całkowitej bezużyteczności. Ale przynajmniej w dziale handlowym mogłem szczerze i uczciwie napisać "gra kompletna". :lol:
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: ponika »

trance-atlantic pisze: 19 lis 2020, 07:25(...) więcej czasu zajmie doszukanie się właściwych elementów niż sama rozgrywka, i odpuściliśmy.
To przyznam się do jeszcze jednej strasznej rzeczy.
Otóż większość gier z powyższego powodu mam w insertach. Ale ponieważ jednocześnie dążę do minimalizacji, to moje autorskie "inserty" są po prostu na stałe wklejone w pudełko (oczywiście części których nie ma sensu wyjmować z pudełka, jak np przegrody na karty). Raz, że zajmują wtedy mniej miejsca (podwójna ścianka z foamcoru to aż centymetr mniej), dwa, że nie latają po kartonie. No i są dużo szybsze do zrobienia,wkleja się np jedną przegrodę, zamiast wstawiać tam dwa piankowe pudełka. Oczywiście ma to wadę w postaci braku możliwości zmiany wystroju, ale jak na razie sprawdza się świetnie.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Co robicie z pudełkami po grach?

Post autor: trance-atlantic »

Też o tym myślałem, włącznie z drukiem 3D (w którym można grać grubością ścianek), ale jak widzę te wszystkie dodatki i wersje 2.0, 3.0 itd. tych wszystkich insertów, to zostałem jednak przy chaosie w starym pudle. :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
ODPOWIEDZ